Model olup, ajansımız bünyesinde yer almak için telefon :

Antalya travestileri ve altın portakal film festivali

Antalya travestileri ve altın portakal film festivali

Antalya travestileri

Bu yıl hazırlıklarına başlanılan altın portakal 60 you film festivali’ne Antalya travestileri için yapılan özel film olan kısa metrajlı filmle aday oldu.

Tüm ülkedeki lgbt camiasını heyecanlandıran Antalya altın portakal film festivali’nde Antalya travestilerinin oynadığı filmin aday olması Antalya travesti bireyleri bir anda dünya gündemine oturttu.

Muhalefet medya ve yabancı medyadan dolayı bütün dünyada lgbt’lilere karşı bir homofobi geliştiği görülen Türkiye’ de kültür ve turizm Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu film festivali’nde Antalya travesti bireylerin rol aldığı filmin aday gösterilmesi aslında muhalefet medyada ve yabancı basında çıkan haberlerin asparagas olduğunuda gözler önüne serdi.

Türkiye’de Antalya travesti bireyler veya Alanya travestilerine karşı herhangi bir negatif gelişme olmadığının bir gerçeğidir bu festival.

Çünkü gerçekleri araştırmaya kalktığımızda konu ne olursa olsun az da olsa geçmişe gitmek zorundayız.

Şöyle bir 25 yıl öncesine falan bakıldığında normal halktan insanların bile hastanelerde muayene olamadığı vefat eden hastasını parasızlıktan dolayı hastaneden alamadığı veya taburcu olan hastasını alamadığı ya da senet imzalatıldığı hastanelerden her ne kadar homofobik ülke olarak gösterilen Türkiye’de bugün cinsiyet değiştirme ameliyatları bile devlet tarafından karşılanabilir duruma gelmesi de çıkan haberlerin ne kadar yalan olduğunu da ortaya koymakta.

Altın portakal film festivali’nde Antalya travesti bireylerinin rol aldığı filmi senaryosu aslında gerçekler ve yalanlar arasındaki köprünün netliğinile ortaya koymaktan. Sizlere kısaca senaryodan bahsetmek istiyoruz.

Bir zamanlar Güneydoğu’nun Yücel Bir köyünde duygularını hakim olamayan ve dışa vuran genç bir Antalya gay bireyin hayatı anlatılmakta.

Yaşadığı yerde tercihleri ortaya çıktıktan sonra toplum baskısına maruz kalan ve öldürülmekten korkup evden kaçan Yunus Antalya’ya gelmekte.

Sokaklarda yatarken onu gören yaşlı bir travesti durumu az da olsa tahmin etmiş ve yanına yaklaşıp neden sokakta yattığını sormakta.

Üstü başı kiliçinle aç susuz uykusuz ve yorgun düşmüş bir durumda anlatan genç çocuk öldürülmekten korktuğu için Antalya’ya kaçtığını ve günlerdir aç olduğunu Antalya travesti bile ya ağlayarak anlatmakta.

Antalya travestileri Yasemin ise genç çocuğu alıp evine götürmek de ve ona yardım etmekte.

Öncelikle bir yemek sonra bir duş almak ve temiz giysilerle derin bir için zemin hazırlayan Antalya travesti birey genç uykuya daldığında evde bir sessizlik hakim olmakta.

Uygun bir ortam ve üstüne yorgunlukla eklenince 4 gün hiç uyanmadan deliksiz uyku uyuyan gencin Antalya travesti bireyi korkutmaktadır.

Bu arada Antalya travesti yasemin’in yanına Alanya’da yaşayan Alanya travesti Yıldız misafir olarak gelmiştir.

Yıldızın da aklına gelen şu olay genç sokaklarda herhangi bir madde kullanmış ve o maddenin etkisiyle halen uyuyor olmakta veya akıllara bile getirmek istemedikleri daha da kötü bir olay hayatının son bulmasıydı.

Hemen Alanya travesti ve Antalya travesti genci Acil uyandırıp hemen hastaneye sağlık kontrolüne götürdüler ve bağışıklığının zayıfladığı bununla kötü beslenme ve kötü yaşam koşullarından kaynaklandığını kanında herhangi bir keyif verici maddenin bulunmadığını doktor söyleyince Alanya travestileri ve Antalya travesti bile hemen derin bir nefes almakta.

Bu saatten sonra her iki travesti de genç delikanlıyı evlat yerine koyup onun için iyi bir gelecek hazırlamak istemektedir.

Ona bir iş bulup ve yatacak yer verip normal hayatını devam etmesini isteyen Antalya travestileri birkaç ay sonra gencin de kendileri gibi travesti olmak istemesine duyduğunda bu konuyu uzunlamasına düşünülmesi gerektiği bir şey olduğunu söylemektedir.

bu konuya olumlu bakmayan Alanya travestileri genç delikanlıyı Antalya travesti olmaktan vazgeçirmenin yollarını aramakta.

Ama artık her şey için çok geçti ve genç delikanlı Antalya travesti olarak hayatını devam etmenin kararını çoktan vermişti.

Durum böyleyken Alanya travestileri ve Antalya travesti bireylere destek olmaktan başka bir şey düşmüyordu.

Sizlere vereceğimiz ipucu bu kadar fakat söylemek isteriz ki genç delikanlı şu anda yine Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan konyaaltı’nda yaşayıp konu altı travestileri olarak hayatını devam etmektedir.

Gün bir kızdan bile daha güzel ve bakımı olan Konyaaltı travesti hayatını ve sağlığını son derece dikkat etmekte ve zararlı maddelerden kesinlikle uzak durmaktadır.

Altın portakal 60 yıl film festivaline aday olan filmler arasında en iyi drama filmi olarak gösterilen Antalya travesti filmi Antalya altın portakal festivali’nden çok iyi bir derece ile çıkacağını inanıyoruz.

Bu nedenle konuya hakim olan Lara travestileri de ve Konyaaltı travestileri ve bu filmde rol almış olmanın gururunu yaşamaktadır.

olayın kötü tarafını düşünmek gerekir ve Antalya travesti filminin festivalde dereceye bile girememiş olmasını düşünürsek sonuçta bu Antalya travestileri için yine bir kazanımdır.

Film festivali aday olmasından dolayı bütün dünyada gösterime girecek ve bütün dünya Türkiye’deki homofobik karşıtı düşüncelerin ne kadar asılsız olduğunu film festivaline üye olan Antalya travesti filmi ile bizzat izleyecekti.

Daha küçük bir detayı da sizlerle paylaşmak istiyorum

Konyaaltı’nda yaşayan ve Konyaaltı travestileri olarak hayatına devam eden evden kaçıp zor koşullardan bugüne gelen genç travesti birey sonunda SSK kapsamında operasyon geçirip Antalya trans olarak hayatını devam ediyor.

Filmin başında evden ölüm korkusu ile kaçmış sokaklarda perişan bir şekilde yaşayan birey filmin sonunda ise kendi hayatında gayet kaliteli ve lüks olarak devlet güvencesinde Antalya travesti aşamasından geçip trans olarak hayatını devam eden bir bireyi anlatmaktadır.

Bu kişinin bütün operasyonları SSK tarafından karşılandığı için SSK da devletin bir yapılandırması olduğundan dolayı yerli ve yabancı basında çıkan Antalya travestileri hakkındaki homofobik düşüncelerin yalanlığını ve asılsızlığını da ortaya koymuş olmakta.

Antalya travestileri filmi altın portakal sayesinde senin dünyadaki imajını da ve hoşgörüsünü de gözler önüne sermekte.

Siz de geçmişiniz veya hayatınızın koşulları her ne olursa olsun Antalya travestileri veya Alanya travestileri ailesine katılmak için iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Sonuçta ben travesti olmak istiyorum deyip de hemen olamadığınız ve belli hormonel ilaçlar alıp belli bir tedavi görmeniz gerektiği için vücut yapınızda tabii ki değişecektir.

Alanya travesti olarak devam ederken tekrar erkek görünümüne dönmek isteyebilirsiniz bu imkansız bir şey değil fakat süreç uzun ve Zorlu olacaktır.

Bu nedenle Konyaaltı travestileri ve Antalya travestileri içinde aynı analizin olmasını istiyoruz.